×
 • Sport
 • Sport

  Istogu i pandalshëm, fiton bindshëm edhe derbin

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Istogu po shfaqet i pandalshëm në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

  Të shtunën Istogu e luajti derbin me kampionen aktuale, Vushtrrinë. Skuadra istogase fitoi me rezultat 31:16. Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:9 në të mirë të istogaseve, përcjell FrontOnline.

  Esma Muratoviq i shënoi 10 gola për Istogun. 7 i kishte kapitenia Albina Rugova. Lorena Matarova u shqua me efikasitet te Vushtrria, duke realizuar 7 gola. Gentiana Basholli e Burneta Rama realizuan nga 4 gola.

  Për Istogun është fitorja e nëntë rresht. Udhëheq në tabelë me 18 pikë. Vushtrria e ka pësuar humbjen e dytë dhe mbetet e dyta me 14 pikë.

  Në tri ndeshje tjera rezultate ishin më të ngushta. Jusuf Gërvalla fitoi ndaj Samadrexhës me 25:23.

  Vëllaznimi si nikoqir humbi nga Vjosa me rezultat 29:27, ndërsa me dy gola dallim fitoi edhe Kastrioti si mysafir i Ulpianës (30:28). Të premten, Ferizaj e mposhti Dritën me 34:24./FrontOnline/

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.