×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-kryenogociatori Arifi: Dinarin e solli në tavolinë arroganca e Kurtit e jo aleatët

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  “Dinarin nuk na e sollën në tavolinë aleatët, por arroganca e kryeministrit Kurti”.

  Kështu, po vlerëson ish-kryenegociatori Avni Arifi.

  Arifi për Front Online ka thënë se kokëfortësia e kryeministrit Kurti duke mos i ndjekur rekomandimet e aleatëve ka sjellë politizimin e kësaj çështjeje.

  Dhe krejt në fund për shkak të kësaj, Arifi po beson se finalja për çështjen e dinarit do të jetë ashtu siç e shohin ndërmjetësuesit e jo siç ka dëshiruar Kurti.

  “Dinarin nuk na e sollën aleatët në tavolinë por arroganca e Kurtit. Të gjithë aleatët e Kosovës e përkrahin Kosovën në këtë proces dhe krejt çka është dashtë është dashtë që të ndiqen rekomandimet e miqve. Kokëfortësia e Kurtit ka sjellë politizimin e këtij procesi, dobësimin e politikës së jashtme të Kosovës karshi aleatëve dhe finalja do të jetë ashtu siç e shohin ndërmjetësuesit e jo siç ka dëshiruar Kurti”, është shprehur ndër të tjera Arifi.

  Ish-kryenegociatori Arifi: Finalja për çështjen e dinarit do të jetë ashtu siç duan ndërmjetësuesit, e jo siç dëshiron Kurti

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Vip13 Prill 2024
  Ilir Shaqiri, fituesi i Big Brother VIP1, nuk ka shpëtuar pa komentuar këtë edicion të Big Brother. I ftuar në “Cherry on...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri teknik i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Pançe Toshkovski deklaroi se atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente....
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden pret që Irani të sulmojë Izraelin “më shpejt sesa vonë”, pasi frika rritet për hakmarrjen iraniane mbi një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.