×
 • Vip
 • Vip

  “Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” – Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Moderatorja e njohur shqiptare, Grida Duma, si rrallëherë është shfaqur në një intervistë në emisionin e ri “SOL” në Klan Kosova.

  Ajo ka folur për jetën dhe karrierën e saj profesionale, ndonëse është befasuar edhe nga i biri në studio me një letër emocionuese.

  Ai është duke studiuar në Holandë dhe me këtë rast ka falënderuar të ëmën për mbështetjen që i ka dhënë gjatë gjithë kohës.

  Më poshtë ua sjellim letrën e plotë:

  “E di shumë mirë që as unë, as ti nuk jemi njerëz surprizash. Por me shkuarjen time në universitet dhe rritjen e punëve që ke këto kohë, gjej rastin të të rrëfej disa të vërteta midis nesh që tashmë janë ndjerë, por që thjesht nuk gjetën kohën të thuhen.

  Nuk e mendoja që diskutimet tona për jetën, ato netë të vona do të më ndihmonin të njihja botën ashtu si e njoh tani.

  Nuk e mendoja më parë që vazhdimi i studimeve të mia në këtë vend të huaj do të më ekspozonte ndaj kaq shumë diturive.

  Nuk pretendoja asnjëherë që instistimet e tua nga më të voglat tek më të mëdhatë dhe të qenit ‘gentleman’, do të ndihmonin të jetoja, dashuroja, në kuptimin e plotë të fjalës.

  Me të gjitha këto kosto dhe investime për mua jam ndjerë shumë i mbrojtur nga rreziqet dhe pisllëqet e botës së vërtetë. E ndjej veten të fortë dhe me kapacitet për t’ja dalë në çdo kuptim.

  Tani po njoh realitetin që ke kaluar në fëmijëri dhe ato që ke ndjerë.

  Nuk të kam njohur duke u rritur, nuk të kam parë as adoleshente, por të njoh tani më mirë se kurrë. Ti je një njeri i madh, i gjerë, i dashur dhe që sakrifikon për ata që i do më shumë se për veten.

  E ndiej që po bëhem ai burri me një grua të fuqishme nga pas tij. Do të jem me ty dhe do të suportoj gjithmonë”.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Vip13 Prill 2024
  Ilir Shaqiri, fituesi i Big Brother VIP1, nuk ka shpëtuar pa komentuar këtë edicion të Big Brother. I ftuar në “Cherry on...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.