Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Interpoli kap 17 mijë teste të rreme të COVID-19

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Janë kapur gjithsej 17 mijë teste false për coronavirus, njoftoi sot Interpoli.

  Kjo u bë në një operacion të gjerë ndërkombëtar kundër kontrabandës së pijeve, ushqimit dhe produkteve mjekësore potencialisht të rrezikshme.

  Në operacionin e kryer nga Interpoli dhe Europoli në 77 vende midis dhjetorit 2019 dhe qershorit 2020, u kapën më shumë se 12 mijë ton mallra me vlerë 40 milionë dollarë, transmeton Telegrafi.

  Sipas Agjencisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor, 19 organizata kriminale u shpërbën dhe 407 persona u arrestuan, shkruan afp.

  Përveç testeve të rreme për coronavirusin, u kapën edhe produkte të kontaminuara të qumështit, mish të kafshëve të mbytura në mënyrë të paligjshme dhe produkte mjekësore të falsifikuara.

  Operacioni, i quajtur “Opson”, i cili është organizuar çdo vit për nëntë vjet, ka bërë të mundur parandalimin e tregtisë me mallra të tjerë të falsifikuar, si kozmetikë, veshje, duhan, këpucë, si dhe produkte elektronike me vlerë totale prej 3.1 milionë dollarëve.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.