×
 • Sport
 • Sport

  Interesimi i PSG-së dhe Barcelonës – drejtuesit e Liveproolit kanë gati kontratën e re për yllin e skuadrës

  FrontOnline
  12 Prill 2024

  Liverpooli po mendon seriozisht t’i bëjë një ofertë për kontratë të re Luis Diaz, pasi për këtë të fundit ka interesim nga PSG dhe Barcelona.

  Reds mund të hapin bisedimet në verë dhe t’i ofrojnë Diaz një rritje pagash në përputhje me rëndësinë e tij në ekip.

  Në këtë mënyrë, Liverpool shpreson të largojë interesin e skuadrave si Paris Saint-Germain që e duan lojtarin.

  Liverpooli e vlerëson Diazin në rreth 80 milionë euro, shumë që mund të paguhet nga PSG, por që ka intriguar edhe Barcelonën.

  Thuhet se 27-vjeçari fiton rreth 65 mijëeuro në javë në Liverpool sipas kontratës që ai nënshkroi në vitin 2022. /Telegrafi

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Sport25 Maj 2024
  Manchester United ka triumfuar me rezultat 2-1 ndaj Manchester Cityt në finale të FA Cup, ndeshje kjo e cila u zhvillua në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Në Shqipëri u zhvillua për herë të dymbëdhjetë para e komunitetit LGBT+. Pjesëtarë të këtij komuniteti dhe aktivistë marshuan në Tiranë nga...
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.