×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Inspektorati vendos shiritat në objektin banesor ku planifikohej të ndërtohet çerdhja

  FrontOnline
  10 Maj 2024

  Komuna e Prishtinës ka ndaluar punimet në një objekt banesor në Prishtinë, ku në atë pronë me plan urban ishte paraparë të ndërtohet një çerdhe për fëmije. Ky veprim i komunës së Prishtinës ka ndodhur vetëm një ditë pas publikimit të  hulumtimit në Front Online.

  Në video e siguruar nga Front Onlin nga vendi i ngjarës shihet se aty janë ndërprerë punimet dhe janë vendosur shirat nga inspektorati .

  Ndryshe, pas hulumtimit të Front Online për ndërtimin e një objekti banesor në lagjen ‘Arbëria’ në Prishtinë, ku sipas planit urbanistik është paraparë të ndërtohet një çerdhe për fëmijë ka reaguar shefi i Asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Gëzim Sveçla.

  Sveçla ka kërkuar që Prokuroria dhe Hetuesia e Shtetit ta trajtojnë me urgjencë këtë çështje.

  Kjo është video e plotë nga vendi i ngjarës:

  Ndalohen punimet në objektin banesor ku planifikohej të ndërtohet çerdhja

  Sveçla i VV-së për lejën e kundërligjshme të Komunës së Prishtinës: Prokuroria ta hetojë me urgjencë

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi për Front Online thotë se me këtë mendësi të Qeverisë ‘Kurti’, Serbia në Kosovë do të gjejë hapësirë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ramush Haradinaj, deputet në Kuvendin e Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, thotë se kryeministri Albin Kurti ka një skenar pse dëshiron të...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.