×
 • Lajme
 • Lajme

  Infermieri Duraku që 31 orë në grevë, ministri Vitia ende nuk e ka takuar!

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Kanë kaluar më shumë se 30 orë që kur anëtari i Kuvendit të Odës së Infermierëve, Enlirat Duraku ka hyrë në grevë urie.

  Lidhur me këtë grevë ende nuk ka reaguar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

  Qasjen e tij po e kritikon Duraku.

  Ai përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka kërkuar reagim duke thënë se është shqiptar e jo Radojiçiqi.

  “Nuk jam Radojiçiq more, çfarë po ndodhë, afër 30 orë grevë urie?!. Enlirat Duraku jam shqiptar, infermier e kosovar, flasim të njëjtën gjuhë dhe mund të merremi vesh lehtë!”, ka shkruar Duraku.

  Shkrimi i plotë i tij:

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.