×
 • Lajme
 • Lajme

  Infermierët ultimatum Hotit: Takim në orën 12:00 ose grevë totale

  FrontOnline
  18 Dhjetor 2020

  Sekretari i Sindikatës së Infermierëve Enlirat Duraku, ka tash 11 ditë që është në grevë urie, duke kërkuar kështu që këtyre kategorive t`u plotësohen tri kërkesa e që kanë të bëjnë me rritjen e pagesave për orët shtesë, për ndërrimin e natës dhe rrezikshmërisë.

  Derisa dy ditë më parë kanë zhvilluar takim me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj, atyre iu është premtuar që të premten do tu gjindet një zgjidhje nga ana e Qeverisë së Kosovës.

  Ndërsa tani Duraku përmes një statusi në Facebook, ka shkruar që pret deri në ora 12, që të ketë një ftesë nga kryeministri Avdullah Hoti, në të kundërtën greva totale është e pashmangshme.

  Postimi i plotë itij:

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu në emisionin DPT Te Fidani ka thënë se ishte kundër takimit mes shefit të partisë së tij,...
  Lajme29 Maj 2024
  Një person është arrestuar në Leposaviq për “vjedhje identiteti”. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin...
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.