×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Imami Ahmed Kalaja: Jemi familje 14 anëtarëshe, kam 10 fëmijë

  FrontOnline
  21 Prill 2024

  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve.

  Imami tha se edhe gjyshi tij ka patur familje të madhe me 10 fëmijë, ndryshe nga babai i cili bëri veç dy fëmijë, imamin dhe një djalë tjetër.

  Me batutë Kalaja tha se babai i tij “bënte çdo gjë me letër e me laps”.

  Ahmed Kalaja: Familja e gjyshit ka qenë 5 çuna dhe 5 goca, pra 10 edhe ata. Ndërsa familja e babit jo, janë vetëm dy çuna, sepse babai çdo gjë e ka pas me laps e me letër, nuk bënte gabime. Unë kam përjetuar rëniën e sitemit. Fëmijëria ime ka qenë e vuajtur. Te leximi kam gjetur kënaqësinë. Në atë kohë kam pasur një bibliotekë, madje ankesa e prindërve ka qenë “ na i bërë të gjitha paret libra”. Kam pas lexuar shumë./vizionplus.tv/

   

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën 8 persona mbetën të plagosur mbrëmjen e kësaj të shtune në Durrës, pasi u përfshinë në një aksident masiv. Ngjarja...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Në Shqipëri u zhvillua për herë të dymbëdhjetë para e komunitetit LGBT+. Pjesëtarë të këtij komuniteti dhe aktivistë marshuan në Tiranë nga...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Në Shqipëri u zhvillua për herë të dymbëdhjetë para e komunitetit LGBT+. Pjesëtarë të këtij komuniteti dhe aktivistë marshuan në Tiranë nga...
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.