Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  I dyshuari për tentim vrasjeje arrestohet në Bibliotekën Kombëtare

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar për vrasje në tentativë në objektin e Bibliotekës Kombëtare, raporton Express.

  Sipas Policisë, i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje për 48 orë.

  “Biblioteka kombëtare, Prishtinë 11.11.2020 – 21:10. Me datë 16.11.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që me datën 11.11.2020 kishte ndodhur rasti vrasje në tentativë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili pas analizimit të lëndës e ka ri kualifikuar rastin në lëndim të rëndë trupor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raport.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...
  Kronika29 Mars 2023
  Një grua që ishte duke u trajtuar në QKUK ka vdekur mbrëmë, ku ishte duke u trajtuar në nga data 23 mars....
  Kronika29 Mars 2023
  Pas një mosmarrëveshje, katër nxënës janë rrahur mec vete në Obiliq. Policia njofton se ata kanë pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.