Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxha: Duhet të ballafaqohemi me të kaluarën tonë me Serbinë, për ta nisur një dialog të sinqertë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovë, Eliza Hoxha, tha se Kosova duhet të ballafaqohet me të kaluarën që lidhet me Serbinë, në mënyrë që të fillohet një dialog i sinqertë në mes të dy shteteve.

  Ajo tha se komunat serbe në Kosovë i kanë të garantuara të gjitha të drejtat të cilat caktohen me Ligj.

  “Ne kotë mundohemi politikisht kur nuk e kemi sinqeritet për veten dhe historinë e Kosovës. Për mua kjo është dëshpëruese. Unë do t’i përdori të gjitha mundësitë për të treguar diçka për të vërtetën për Kosovën. Ne nuk jemi përjashtues ndaj serbëve, ne jemi përjashtues ndaj politikave përjashtuese që vinë nga Serbia, e që kontaminojnë historinë tonë”, tha ajo në T7.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Mikrobiologu Lul Raka, foli për pandeminë, “zhdukjen” e tij nga mediat, kohën e luftës, sistemin shëndetësor në Kosovë etj. U bë i...
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Lajme26 Mars 2023
  Suzana Grubjeshiq ka dhënë qëndrimin e saj sa i përket Propozimit Evropian dhe në veçanti mbështetjes së madhe që po i jep...
  Të tjera
  Vip26 Mars 2023
  Një ditë pasi u eliminua nga Big Brother VIP Albania, Kiara Tito, ka qenë e ftuar në “Fan Club” për të folur...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.