×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Hoti shuan shpresat për hapjen e pishinave, lokaleve të natës dhe lejimin e dasmave

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë marr pjesë sot në Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me Coronavirus, raporton Front Online.

  Pas këtij takimi të dy janë deklaruar për media, e ku kanë folur për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj pandemisë Covid-19, raporton Front Online.

  Teksa është pyetur lidhur me atë se a do të hapen lokalet e natës, ahengjet dhe pishinat, Hoti ka thënë që vështirë që do të ndodh një hapje e tillë.

  “Para një jave plani jonë ka qenë që të hapen pishinat, lokalet e natës dhe ahengjet. Me situatën që kemi vështirë që do të vazhdojmë në atë drejtim”, ka thënë ai.

  Përndryshe Kosova deri në këtë momente ka të regjistruara 2677 raste pozitive me Coronavirus. Prej tyre 1425 janë shëruar, teksa janë shënuar edhe 49 raste të vdekjes.

  Prishtina është qyteti më i prekur nga Coronavirusi, me gjithsej 582 të infektuar, e pasuar nga Vushtrria me 322 raste pozitive, teksa komuna e tretë me më së shumti raste është Prizreni me gjithsej 282 sosh./Front Online/

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/289354732215070/

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Çmimet e ujit të pijes mund të rriten në ditët në vazhdim. Përpos rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve, rreth 170...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është një shtet i cili synon anëtarësimin në OKB,...
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.