×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Horoskopi ditor, e Shtunë 13 Prill 2024

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Dashi
  Mundohuni që të nisni aktivitete të cilat iu lejojnë që të shpreheni lirisht dhe të largoni të gjithë tensionet e akumuluara gjatë ditëve të fundit. Kjo e shtunë do të ju përfshijë në një event të rëndësishëm, ku do keni mundësi të gjeni bashkëpunëtorë të rinj.

  Demi
  Duhet të nisni të ndiqni në mënyrë aktive ëndrrat tuaja, sidomos tashmë që ndiheni gati për të bërë një ndryshim të rëndësishëm në stilin tuaj të jetës. Në dashuri ka disa dyshime që duhet të zgjidhni me partnerin/en.

  Binjakët
  Parashikohet një ditë fundjave gjatë së cilës do të pushoni dhe do të merrni forcat. Do të fokusoheni vetëm tek dashuria dhe familja. Një takim i papritur do ju bëjë euforik. Kjo e shtunë sjell një përgjigje pozitive.

  Gaforrja
  Kjo është një periudhë shumë e mirë për të menduar më shumë për veten dhe emocionet tuaja. Kultivojeni më shumë dashurinë dhe mundohuni të bashkëpunoni më shumë me partnerin/en. Në punë do të jeni shumë të angazhuar, por kjo gjë nuk do ju pengojë që të nisni të bëni plane për aktivitetet e verës.

  Luani
  Rigjetja e më shumë sigurie në dashuri, do ju lejojë që të shqyrtoni më mirë disa situata të jetës tuaj. Në vendin e punës, mund t’iu propozohet një pozicion me më shumë përgjegjësi.

  Virgjëresha

  Do të jeni disi melankolik dhe të përhumbur në mendime në këtë periudhë dhe kjo për shkak të disa tensioneve të vogla të së kaluarës, të cilat do vijojnë t’iu shqetësojnë. Mos u dekurajoni, pasi mund të mbështeteni tek sugjerimet e vlefshme të miqve, të afërmve dhe bashkëpunëtorëve tuaj.

  Peshorja
  Kjo do të jetë një ditë mjaft pjellore për emocionet dhe ndjenjat. Tregohuni të gatshëm për t’u rikthyer në lojë dhe për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Ky është një moment perfekt për të guxuar më shumë dhe për të nxjerrë në pah anën e ëmbël të karakterit tuaj. Në punë do të merrni përgjigje të cilat i prisnit prej shumë kohësh.

  Akrepi
  Sharmi juaj do të jetë në maksimum, kështu që mos u stepni të bëni përpara, të dilni dhe të hidhni hapin e parë, ndaj një personi që ju pëlqen. Kjo e shtunë, parashikon një takim romantik, i cili do ju gjejë më shumë euforik dhe ëndërrimtarë. Në vendin e punës, duhet të jeni më shumë autoritar.

  Shigjetari
  Do të përfshiheni në disa aventura profesionale, tejet turbulluese. Rrini të qetë dhe fokusohuni betim tek përgjegjësitë tuaja, për shkak se nuk mund ti lejoni vetes që të gaboni. Në dashuri do të bëni disa zgjedhje të rëndësishme.

  Bricjapi
  Do të jeni shumë aktiv në vendin e punës, por nga ana tjetër ky është momenti i përshtatshëm për t’u rikthyer në lojë. Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në ndjekjen e impulseve tuaja, për shkak se një veprim apo një fjalë e tepërt, mund të nervozojë personat që iu rrethojnë.

  Ujori
  Sugjerohet që të rishikoni me më shumë kujdes sjelljen tuaj në vendin e punës. Mos u tregoni shumë të ashpër, për shkak se tashmë keni nevojë për më shumë konsensus, për ti dhënë jetë një projekti të ri.

  Peshqit
  Kjo është periudha më pjellore dhe pasionante. Të gjitha lidhjet e nisura prej pak kohësh, do mund të zyrtarizohen. Në vendin e punës duhet të jeni më të gatshëm dhe të përfshirë, sidomos nëse jeni në kërkim të më shumë rezultateve.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lifestyle24 Maj 2024
  Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Ky...
  Lifestyle24 Maj 2024
  Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox-it, këtë të premte 24 forca dhe energjia juaj do të fillojë të rritet: do të jetë...
  Lifestyle24 Maj 2024
  Magnezi është mineral thelbësor që trupi juaj nuk e prodhon, që do të thotë se ju duhet ta merrni atë përmes dietës...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.