×
 • Lajme
 • Lajme

  Haziri flet për humbjen në Podujevë: Agim Veliu s’ka qenë drejtpërdrejt i përfshirë në zgjedhje

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri ka folur në Pressing për situatën aktuale në Lidhjen Demokratike të Kosovës, raporton Front Online.

  “Pas ndarjes nga jeta të presidentit Rugova është një LDK e cila ka luftuar për me u gjet politikisht për me u gjet në mungesë të liderit historik dhe kam thënë vazhdimisht se këpucët e tij çdokujt i vijnë të ngushta’, theksoi Haziri.

  Haziri thotë se pavarësisht dallimeve kjo parti arrin të bashkohet kur është nevoja.

  “Në LDK dallimet shprehen, shpeshherë shumë më ashpër dhe publikisht’, thotë Haziri.

  “Njerëzit e LDK’së i nxjerrin në publik në mënyrën e tyre mospajtimet”, shtoi ai.

  “Edhe ky proces zgjedhor i 6 tetori LDK’në e nxori të unifikuar dhe duke qenë në kampin opozitar edhe fitues bashkë me VV’në’, thekson Haziri.

  Ai foli edhe për humbjen e zgjedhjeve në Podujevë.

  “Ai nuk ka qenë drejtpërdrejt në zgjedhjet e Podujevës i përfshirë. Si pasojë e dorëheqjes së tij janë shkaktu zgjedhjet”, theksoi Haziri.

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Kurti e ka sjellë Serbinë si temë kryesore të diskutimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Deputeti Fatmir Humolli ka thënë se kur qeveria të japë llogari, ai do të votojë për shpërndarjen e Kuvendit. “Duhet të shkarkohet...
  Lajme20 Maj 2024
  Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi sot se, politikat aktuale në Shqipëri nuk po e udhëheqin vendin në drejtimin e...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tregoi arsyet e refuzimit të ftesës për takim me kryeministrin Albin Kurti. Ai tha se ftesa e...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar `Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit` ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës, për...
  Sport20 Maj 2024
  Barazimi i Real Madridit me rezultat 4-4 ndaj Villarrealit, e pa Carlo Ancelottin duke vendosur në fushë formacionin e dytë të ekipit,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.