×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Përjetë falenderues të rënëve për liri

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar Ditën e Çlirimit të Klinës, Skenderajt dhe Kamenicës që me 18 qershor 1999 nisën një kapitull të ri.

  Haradinaj shprehet mirënjohës ndaj të rënëve për liri.

  Tutje, ai ka thënë se është përjetë falenderues për ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s.

  “Me 18 qershor 1999 i erdhi radha Klinës, Skenderajt dhe Kamenicës, që të nisin kapitullin e ri historik. Kujtojmë sot me respekt luftëtarët e brigadave 112 “Arben Haliti”, 113 “Mujë Krasniqi” dhe 172 “Isa Kastrati”, betejat dhe sakrificën e tyre. Përjetë falënderues të rënëve për liri! Përjetë falënderues për ndihmën vendimtare që erdhi nga miqtë tanë, SHBA dhe NATO. Klinë, Skenderaj e Kamenicë, urime Dita e Çlirimit”, ka shkruar Haradinaj.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Artan Berisha, tha se po përballen me dy sfida shumë të mëdha, që sipas tij, po...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Të tjera
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, u betuan si ushtarë të Kosovës edhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Koloneli amerikan tashmë në pension, Todd Jacobus, i cili ka shërbyer për vite të tëra në Gardën e Iowas, e që për...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se rruga “Tahir Zajmi” është bërë me ndriçim publik. Në llogarinë...
  Lajme22 Shtator 2023
  Pas takimit dypalësh me presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e Listës “Guxo”, Jeta Statovci ka komentuar punën e Qeverisë Kurti, duke thënë se me ardhjen në pushtet të Lëvizjes Vetëvendosje...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.