×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj në Obiliq: Aleanca me partnerët e koalicionit do t’i ofrojë vendit një qeverisje zhvillimore

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual E-30, ka marrë mbështetjen e qytetarëve dhe po shihet si platforma politike më serioze.

  Haradinaj me rastin e shënimit të 24-vjetorit të themelimit të AAK-së në Obiliq, ka thënë se kur ka qenë kryeministër i vendit kjo komunë ka përjetuar zhvillimin.

  “Gjatë kohës së qeverisjes së Aleancës u vendosën dinamika të reja në zhvillimin e vendit, nga të cilat përfituan edhe qytetarët e Obiliqit. Bashkë kemi arritur të shënojmë suksese të dukshme që kanë rezultuar në rritjen e mirëqenies dhe zhvillimit në këtë komunë. Në shënimin e 24-vjetorin e Degës, shpreha falënderimin ndaj secilit koleg që i qëndroi besnik vizionit të Aleancës. Kandidatin për kryetar komune, z. Agim Preniqi dhe strukturat e degës i përgëzova për punën e deritanishme, për energjinë e shfaqur të tyre ne rritjen e degës së Obiliqit”, ka thënë Haradinaj.

  Haradinaj ka shtuar se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual E-30, ka marrë mbështetjen e qytetarëve dhe po shihet si platforma politike më serioze.

  “Në angazhimin tonë për t’i dhënë vendit një qeverisje zhvillimore, një qeverisje të mirë për mësimdhënësin, mjekun, pensionistin, kategoritë e lirisë, policin, ushtarin e secilin qytetar, ne jemi bashkuar në koalicion me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual E-30. Ky koalicion, që në fillet e tij ka marrë mbështetjen e qytetarëve dhe po shihet si platforma politike më serioze për ta bërë të mundur ndryshimin dhe zhvillimin që i nevojitet Kosovës”, është shprehur Haradinaj.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.