Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj nderon heronjtë e Kaçanikut

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në kujtim të rënies heroike të Agim Bajramit-Zefi, Xheladin Kurtaj dhe Besnik Begunca, ka bërë homazhe te vendi i rënies.

  Ndër të tjera, në librin e përkujtimeve Haradinaj ka shkruar se “në Kaçanik u mbrojt Shqipëria, Agimi, Xheladini e Besniku, janë roje të Shqipërisë”.

  Postimi i Haradinajt:

  Në kujtim të rënies së Heronjve të Kombit, Agim Bajrami – Zefi, Xheladin Kurtaj dhe Besnik Begunca, kam bërë homazhe te vendi i rënies në Gabrricë dhe në Varrezat e Dëshmorëve në Stagovë. Me këtë rast, të tri familjeve kaçanikase, Bajrami, Kurtaj dhe Begunca, iu kam ndarë medaljen “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET” për kontributin e veçantë të tyre për lirinë e Kosovës. Kaçaniku në të gjitha periudhat historike dha trima e heronj, që mbrojtën Kosovën dhe nderuan Shqipërinë e shqiptarët. Lavdi e përjetshme!

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.