Lajme

Haradinaj: Armatosja e Serbisë nga Rusia, kërcënim për Kosovën

Haradinaj: Armatosja e Serbisë nga Rusia, kërcënim për Kosovën
09:39 | 04 Nëntor 2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë Facebook ka thënë se duhet ta ndalojë armatosjen nga Rusia dhe Kina, sepse kjo sipas tij paraqet kërcënim të drejtpërdrejtë për vendin tonë.

Ky është postimi i plotë i Haradinajt:

Armatosja e vazhdueshme e Serbisë me paisje ushtarake nga Rusia dhe Kina (Pancir, Sisteme të Mbrojtjes Ajrore, Dronë etj) është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike.

Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë!

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera