×
 • Lajme
 • Lajme

  Hahn pas takimit me Osmanin: Shpresoj të shoh së shpejti një qeveri të re në Kosovë

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Komisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn, pas takimit më nënkryetaren e LDK’së dhe kandidaten e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmanin, në Bruksel, ka thënë se pret që së shpejti të krijohet qeveria e re e Kosovës.

  “Shpresoj të shoh një qeveri të re në Kosovë së shpejti”, ka shkruar Hahn.

  Tutje Hahn ka thënë se ka qenë një takim jashtëzakonisht frytdhënës dhe konstruktiv, ku është diskutuar për zhvillimet e fundit në Kosovë.

  “I inkurajuar nga perkushtimi i saj për të ardhmen evropiane të Kosovës dhe përcaktimin e saj për të përmirësuar jetën dhe perspektivën e të rinjve kosovarë”, ka shtuar tutje Hahn.

  Për këtë takim në profilin e saj zyrtar ka treguar edhe vetë Vjosa Osmani.

  “Me ftesë të Komisionerit Johannes Hahn, sot zhvilluam takim në Bruksel për të diskutuar për sfidat që e presin Kosovën dhe reformat e nevojshme për përshpejtimin e integrimit evropian të vendit tonë”, ka shkruar ajo

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.