×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Guterres: Sulmet e Hamasit s’mund të justifikojnë kurrë ndëshkimin kolektiv të palestinezëve

  FrontOnline
  08 Dhjetor 2023

  Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, është shprehur se brutaliteti i sulmeve të 7 tetorit nga Hamasi ndaj Izraelit nuk e shfajëson këtë të fundit nga shkeljet e ligjit humanitar.

  Ai thotë se banorëve të Gazës po u thuhet të lëvizin, por sipas tij asnjë vend në Gaza nuk është i sigurt, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

  “Asnjë vend Gaza nuk është i sigurt”, është shprehur ai.

  Guterres tutje tha se familjet kanë humbur gjithçka dhe u shpreh se atje ka një krizë ushqimore.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Sipas dosjes hetimore, i ndjeri Pëllumb Metaj para se të vritej nga djali i tij, Hysen Metaj, ata ishin konfrontuar. Ky detaj...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka falënderuar presidentit shqiptar, Bajram Begaj për solidaritetin me Ukrainën. “Faleminderit për fjalët tuaja të mira dhe solidaritetin...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Spitalin e Traumës. Policia e Tiranës njofton se një 47-vjeçar...
  Të tjera
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.