×
 • Sport
 • Sport

  Guardiola flet para finales së FA Cup, “respekt për historinë e United”

  FrontOnline
  24 Maj 2024

  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka shprehur respektin e tij për historinë e Manchester United përpara finales së FA Cup, që do të luhet këtë të shtunë.

  Në një konferencë për shtyp, Guardiola ka theksuar rëndësinë e rivalitetit midis dy skuadrave dhe njohjen e arritjeve të United gjatë dekadave të kaluara.

  “Ne e respektojmë shumë Unitedin për historinë e tij. Gjatë dekadës së fundit, ne kemi qenë më të mirë, por nga pikëpamja historike, ata janë skuadra më e mirë në Angli, dhe për këtë duhet t’i respektosh”, ka thënë Guardiola.

  Guardiola gjithashtu ka treguar mirëkuptim për vështirësitë që trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, ka hasur gjatë sezonit, duke përmendur lëndimet si një faktor kryesor që ka ndikuar në performancën e skuadrës së tij.

  “Unë kam shumë respekt për punën e tij në të kaluarën, dhe tani në United. Ata nuk kishin një skuadër të plotë. Ata kanë pasur shumë lëndime, trajneri ka vuajtur shumë. Nëse do të humbja shumë qendërmbrojtës, do të isha gjithashtu në telashe”, ka shtuar Guardiola.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Dallas Mavericks ka fituar me një rezultat të bujshëm 122-84 ndaj Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të play off-it në...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kuvendi i Komunës sot do të mbajë një seancë solemne. Kjo për rastin e ditës se çlirimit të Gjilanit. Seanca nis ora...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nesër për besimtarët mysliman shënohet festa e Kurban Bajramit. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava sot do t’i drejtohet opinionit publik për një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.