×
 • Sport
 • Sport

  Guardiola: E përgëzoj Realin për mbrojtjen, ne na munguan…

  FrontOnline
  18 Prill 2024

  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve.

  “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në këtë garë në çerekfinale pasi Real Madridi u tregua më i saktë nga gjuajtjet nga 11 metërshat, ndërsa të dyja përballjet përfunduan baras.

  Në fund, trajneri spanjoll e përgëzoi kundërshtarin për mbrojtjen dhe shton se ekipit të tij i munguan disa detaje për ta fituar lojën.

  “E uroj Real Madridin për kapacitetin për t’u mbrojtur dhe për të rezistuar deri në fund. Kanë bërë mjaft mirë dhe ne nuk e arritëm objektivin në detajet e fundit”, deklaroi fillimisht ish-trajneri i Barcelonës dhe i Bayern Munichut.

  “Mendoj se tri ndeshjet që i kemi luajtur këtu, i kemi luajtur mjaft mirë. Në Bernabeu nuk kemi luajtur në të njëjtën mënyrë dhe si trajner vetëm mund ta kërkoj këtë nga lojtarët e mi: ta bëjmë këtë”, përfundoi Guardiola.

  Manchester City shihej si favorit për ta fituar edhe këtë herë Ligën e Kampionëve, njëjtë siç bëri në edicionin e kaluar, por ishte Reali i cili i dha fund ëndrrës dhe shpresës së “Qytetarëve”.

  Sidoqoftë, dy përballjes mes Realit dhe Cityt ishin spektakolare dhe u konsideruan si finale para finales. /Gazeta Express/

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Sport25 Maj 2024
  Manchester United ka triumfuar me rezultat 2-1 ndaj Manchester Cityt në finale të FA Cup, ndeshje kjo e cila u zhvillua në...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Një nga finalistët që u eliminuar nga ‘BBVA’ është Meriton Mjekiqi. Teksa ishte në studio atë e ka befasuar nëna e tij....
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën 8 persona mbetën të plagosur mbrëmjen e kësaj të shtune në Durrës, pasi u përfshinë në një aksident masiv. Ngjarja...
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Vip25 Maj 2024
  Në një ndër netët më emocionuese të televizionit shqiptar, prezantuesi i njohur Meriton Mjekiqi është shpallur banori i parë që largohet nga...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.