×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Grubi: Bujar Osmani është yll, kandidatët e tjerë t’i bësh bashkë nuk i vijnë afër atij

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Artan Grubi, zëvendëskryeministër i Maqedonisë së Veriut, e ka cilësuar “yll” Bujar Osmanin – kandidat për president i Maqedonisë së Veriut.

  Ai përmendi edhe kandidatët e tjerë, duke thënë se Osmanit gjithë së bashku për nga cilësia nuk i vijnë nga afër.

  “Pretendojmë të hyjmë në raundin e dytë sepse e kemi kandidatin më  të përgatitur nga të gjithë, merreni e krahasoni prej te Pendarovski, Taravari, Vankovska, Gordana, Bujar Osmani është yll para gjithë atyre. Ka drejtuar me OSBE-në për një vit në mënyrë të shkëlqyer, erdhi edhe Blniken në mes të Shkupit kishte takim e zhvilloi dialogun strategjik edhe me SHBA-në”.

  “Edhe me Uashington kemi pasur marrëdhënie të jashtëzakonshme, me NATO, me BE-në. I nevojitet një presidenti poliglot, shumë dinjitoz në të gjitha paraqitjet e veta dhe t’i mbledhësh të gjithë bashkë për nga cilësia nuk i vijnë nga afër kandidatit tonë Bujar Osmani”, tha Grubi në Pressing.

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), e ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidat i kësaj partie në zgjedhjet presidenciale në Maqedonisë së Veriut që do të mbahen më 24 prill.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ndihmëssekretari i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike i Departamentit të Shtetit Amerikan, James O’Brien, nesër do qëndrojë në Beograd. Ai madje...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ka dështuar për të tretën herë, nisja e gjyqit të themelit për 19 të pandehurit në dosjen e ashtuquajtur si “Plumbi i...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Të tjera
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.