×
 • Vip
 • Vip

  Grida Duma: Nënat puthin djalin në ballë, por fare rrallë e bëjnë me vajzën (VIDEO)

  FrontOnline
  26 Shkurt 2024

  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në media.

  Ajo në emisionin “SOL” tha se gratë bëjnë gabime të mëdha gjatë rritjes së fëmijëve, sidomos djemve.

  “Nëse kanë një vajzë dhe një djalë, automatikisht vajzës i kërkohet të shërbej. Ktheja drekën, hekurosja këmishën e gjëra të tjera”.

  “Nuk e konceptoj mendësinë ballkanike dhe s’po e quaj shqiptare që nënat ia japim djemve që kur të vij gruaja do t’i kesh gati këto dhe do të jetosh më mirë sepse ajo do të shërbejë, nuk e konceptoj dot fare. Siç nuk e pranoj Adelinë që kam parë shpesh në familjet shqiptare, që nënat shkojnë puthin djalin tek balli dhe po shumë rrallë e bëjnë me vajzën. Ka një tendencë që vajzat t’i rrisin të ftohta dhe të forta, ndërkohë që në natyrën e gruas, të qenit e ngrohtë është avantazh i madh dhe gruaja e ngrohë familjen”, u shpreh ajo.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Vip13 Prill 2024
  Festivali i Filmit në Kanë ka zbuluar listën e tij të shumëpritur të vitit 2024, pas suksesit të jashtëzakonshëm të edicionit të...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Të tjera
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.