Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Grabitja e njërës nga bankat e Prishtinës,nuk është sulmuar roja i bankës, por puntori i një kompanie

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në grabitjen që ka ndodhur sot në njërën nga bankat e kryeqytetit është raportuar se roja i bankës në fjalë është sulmuar.

  Por, këtë gjë e ka mohuar njëra nga kompanitë në Kosovë, e cila ka sqaruar se e vërteta qëndron se është sulmuar vetura e komanisë ‘ Delta Securyty’, transmeton Front Online

   

   

   

   

  Sqarimi i plotë

   

   

  SQARIM PËR OPINIONIN

  Të nderuar qytetarë, klientë dhe bashkëpunëtorë,

  Sot në mjetet e informimit si dhe në njoftimin e publikuar nga Policia e Kosovës, rreth rastit të grabitjës së një filiale të një banke në Prishtinë, respektivisht në rrugën B, rast ky i cili ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit, është dhënë lajmi se: “është sulmuar me armë zjarri roja i objektit”. Andaj, për hir të informimit të saktë të opinionit dëshirojmë të ju informojmë se ka pasur një keqinformim në këtë rast, sepse në rastin në fjale nuk ka pasur të bëj me rojën e objektit, por bëhet fjalë për ekipin patrullues të Delta Security. Ekipi Patrullues i Delta Security, ka intervenuar në alarmin i cili është aktivizuar në lokalin afër filiales së bankës. Alarmi ky i cili është aktivizuar për shkak të shpërthimit. Pasi që është aktivizuar alarmi, ekipi patrullues ka arritur në vendngjarje për një kohë shumë të shkurtër. Ndërkohë, në filialen e bankës ka qenë duke u zhvilluar grabitja dhe personat e dyshimtë të armatosur kanë shtënë me armë në drejtim të veturës së ekipit patrullues të Delta Security, me ç’rast është goditur vetura me disa predha.

  Fatmirësisht nga ky akt kriminal nuk ka të lënduar, përveç dëmëve materiale që janë shkaktuar nga plumbat e armës së grabitësve të cilët kanë shtënë në drejtim të veturës së kompanisë Delta Security. Urojmë që raste të tilla të mos përseritën, që të mos rrezikohet personeli i sigurisë në kryerjën e detyrës.

  Me respekt, Delta Security

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Katër persona janë konfirmuar të vdekur pasditen e së mërkurës në 3 ngjarje të ndryshme në Shqipëri. Qyteti i Kavajës u trondit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.