Bota/Rajoni

Grabitet kasaforta e postës në Krujë, arrestohet roja privat

Grabitet kasaforta e postës në Krujë, arrestohet roja privat
21:38 | 04 Nëntor 2019

Kasaforta e postës së Krujës ishte cak i vjedhjes ditën e hënë.

Disa persona, nga kjo kasafortë, vodhën një sasi lekësh e sasi valute dhe u larguan më pas.

Policia e ka konfirmuar rastin, derisa bëri të ditur se e ka arrestuar shtetasin B.P, roja private i postës.

“Pas marrjes dijeni për ngjarjen nuk ka kryer sipas detyrimeve ligjore njoftimin e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, as në momentin kur patrulla e policisë ka kaluar dhe e ka pyetur nëse kishte ndonjë problem tek posta, me pretendimin se është kërcënuar nga autorët”, sqaron policia.

Gjithashtu është shpallur në kërkim për “Shpërdorim detyre” dhe specialisti i sallës së SHPSF-ve, shtetasit S. T., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën duke mos njoftuar Policinë e Shtetit.

Një grup i posaçëm hetimor i përbërë nga specialistë për hetimin e vjedhjeve me dhunë dhe krimeve kundër pasurisë, po punon intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorëve dhe materialet i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Krujë për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera