×
 • Vip
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Gordon Ramsay zbulon ushqimin që nuk duhet të porosisni kurrë në një restorant

  FrontOnline
  02 Dhjetor 2023

  Kur u pyet se çfarë pjate nuk porosit kurrë në një restorant, Gordon Ramsay dha një përgjigje krejtësisht të papritur.

  Nëse e mendoni mirë, Ramsey ka dhënë një përgjigje logjike, por edhe disa rekomandime të tjera kur bëhet fjalë për restorantet.

  Pra, le të fillojmë me radhë.

  A duhet të pyesni kamerierin për një rekomandim?

  “Vërtet varet nga restoranti, por kamerierët zakonisht provojnë shumicën e pjatave në menu dhe mund t’ju japin një pasqyrë se çfarë ka shtuar kuzhinieri ose çfarë pëlqejnë vendasit,” tha ai. “Duke udhëtuar, kam marrë shumë rekomandime të shkëlqyera nga kamarierët.”

  Çfarë nuk duhet të porosisni kurrë në një restorant?

  “Pyesni se cila ishte pjata e djeshme e ditës, para speciales së sotme dhe kuptohet se çfarë nuk duhet të porosisni”.

  Gordon Ramsay është një kuzhinier i famshëm britanik, yll televiziv dhe sipërmarrës. Ai fitoi famë botërore falë aftësive të tij në kuzhinë, kritikave të ashpra dhe, natyrisht, shfaqjeve televizive.

  Ai mori arsimin e tij në fushën e kuzhinës në Londër dhe Francë, dhe më vonë punoi në restorante të njohura, duke përfshirë atë në Royal Hospital Road në Londër, ku mori tre yje Michelin. Ai u bë i njohur edhe për komentet e tij të mprehta dhe qasjen kërkuese në emisionet e kuzhinës si “Hell’s Kitchen”, “Kitchen Nightmares” dhe “MasterChef”.

  Përveç karrierës së tij në kuzhinë, Ramsay zotëron një numër restorantesh në mbarë botën, me disa yje Michelin. Përveç kësaj, ai ka shkruar disa libra gatimi dhe është shumë me ndikim në rrjetet sociale./FrontOnline/

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Vip26 Shkurt 2024
  Meritoni dhe Ilnisa patën një debat që nuk përfundoi mirë, shkak i gjithë kësaj u bë banorja e re e shtëpisë, Sara...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.