×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjykimi ndaj Pjetër Shalës, dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes do të vazhdojë nesër

  FrontOnline
  28 Nëntor 2023

  Dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes (me kodin W04280) do të vazhdoje edhe gjatë ditës së nesërme në çështjen gjyqësorë ndaj Pjetër Shalës.

  Siç njoftoi kryetarja e trupit gjykues, Mappie Veldt-Foglia gjatë seancës së nesërme do të vazhdojë serish me pyetje për dëshmitarin përfaqësuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, raporton “Betimi për Drejtësi”.

  Kujtojmë se dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtës i cili është edhe me masa mbrojtëse u dëgjua pothuajse tërësisht në sesion privat për publikun.

  Gjyqtarja Mappie Veldt-Foglia njoftoi se seanca e nesërme do të vazhdojë me orar të rregullt si zakonisht duke filluar nga ora 9:30 me 45 minuta me vonesë në transmetim, ndryshe nga sot.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ismajl Kurteshi, ka thënë në emisionin Info Magazine se Rregullorja për dinarin është në përputhje me ligjin dhe...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja, Vjosa Osmani ka uruar kryeministrin e Suedisë, Ulf Kristersson, për marrjen e dritës jeshile nga të gjitha vendet anëtare për anëtarësim...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Hulumtuesi në Institutin e Kosovës për Drejtësi, Flamur Kabashi tha se aktgjykimi i sotëm për lirimin e kryeparlamentarit Glauk Konjufca nga akuza...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  20 të rinj tjerë të komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian përfunduan trajnimin mbi Edukimin Medial në kuadër të projektit “Luftimi i dezinformimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.