Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjoshi i PDK-së: Zhvillimet e fundit i kemi dhuratë nga përçarësi i shqiptarëve, Albin Kurti

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sekretari dhe anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, ka akuzuar të parin e VV-së, Albin Kurti për “mbjellje të urrejtjes në mes të shqiptarëve”.

  Gjoshi, në një postim në Facebook, ka përmendur edhe raportimet e fundit se Prokurori i Specializuar e përdori deklaratën e ish-këshilltarit të Kurtit për urdhërarrestin ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

  Postimi i plotë:

  Miq të mi!

  Kush ka dilema se kush është Albin K. po ju tregoj në pak pika –

  Haki Abazin që i viziton Arkivat e Ushtrisë Kriminale të Serbisë e bëri Zëvendës të vetin në Qeveri.
  Shkëlzen Gashin që e akuzon Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e bëri Këshilltar Politik të vetin në Qeveri.
  Në ditën që e liroi nga detyra për shkak të presionit publik, Albin K. e inkurajonte Shkëlzen Gashin që të vazhdonte debatin akuzues kundër UÇK-së prej një vendi tjetër.
  Sot e kemi lajmin tjetër se prapë shqiptarët që janë viktima të Ushtrisë Kriminale të Serbisë janë fajtorë sepse reaguan me zemërim kundër deklaratave akuzuese dhe shpifëse të këshilltarit të Albin K.
  Miq të mi!

  Krejt këto zhvillime rreth vendit tonë janë “dhuratë” e një njeriu që vetëm urrejtje ka ditur të mbjellë në mesin e shqiptarëve.

  Këto janë ditë të rënda, por jam shumë optimist se do t’i kalojmë ashtu siç kemi ditur në të kaluarën.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.