×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjoshi i PDK-së: Pse Osmani e urren UÇK-në dhe iu ik deklaratave rreth saj?

  FrontOnline
  18 Dhjetor 2020

  Sekretari elektoral i Partisë Demokratikë të Kosovës, Betim Gjoshi, ka thënë se Vjosa Osmani, ushtruesja e detyrës së presidentes, nuk e ka përmendur asnjëherë Ushtrinë Çlirimtare Kosovës gjatë fjalimit të saj që mbajti sot në Kuvendin e Shqipërisë, në kuadër të vizitës tre ditore atje.

  “Osmani është mosmirënjohëse e madhe, ajo e tillë ka qenë edhe ndaj Fatmir Sejdiu dhe ndaj Isa Mustafës”.

  “Në fjalimin e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçit, përmendet disa herë UÇK-ja, ndërsa në fjalimin e Osmanit asnjëherë nuk përmendet”.

  “Kam kërkuar që ajo të tregoj se pse e urren UÇK-në dhe mundohet t’i ik çdo herë deklaratave rreth saj”, ka thënë Gjoshi.

  Ai ka thënë se Osmani nuk ka bërë asnjëherë zhurmë në politikën kosovare.

  “Ajo nuk ka dhënë asnjëherë asnjë ide dhe asnjë propozim të mirë për qytetarët e Kosovës. Asnjëherë nuk e kemi parë në pozita vendimmarrëse, unë e mbaj mend atë që është munduar ta rrëzojë Fatmir Sejdiu dhe tani në momentin e parë iu është hakmarrë Isa Mustafës”.

  “Deri tani nuk e kemi asnjë ide të punës së saj, ajo nuk di të propozojë asgjë nga pozicionet e saj”, ka thënë Gjoshi.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.