×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjobë ndaj drejtuesit të veturës për tejkalim në vijë të plotë në Ferizaj

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë.

  Policia ka arritur që ta identifikojë të shoferin i cili ka qenë një 22-vjeçar, me ç’rast e kanë ftuar në stacionin policor dhe ndaj tij kanë iniciuar fletëparaqitje në Gjykatë.

  Njoftimi i plotë:

  Me datën 27.02.2024 kemi pranuar një informatë, se një person me datën
  26.02.2024 në orën 23:59 në rrugën ‘’Rexhep Bislimi’’ në Ferizaj ka drejtuar veturën
  Daimler Benz me targa vendore, duke bërë tejkalimin në vijë të plotë .

  Policët e stacionit në Ferizaj kanë arritur që të identifikojnë personin A.M ( M/K) i
  moshës 22 vjeçar, të cilin e kanë ftuar në stacionin e policisë dhe ndaj tij kanë incuar
  fletëparaqitje për gjykatë , ngaqë personi A.M , veç kundërvajtjës për tejkalim në vijë
  të plotë , ai nuk e kishte të fituar të drejtën për patent shofer.

  Me këtë rast policia rajonale e Ferizajt falenderon qytetarin për infrmacionet e
  dërguara në polici , ndërsa fton qytetarët që të bashkëpunojnë me policinë dhe për
  të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë
  menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro
  Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë: 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.
  Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Një 17 vjeçar është arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se ka tentuar ta vras me thikë një 20 vjeçar. I lënduari...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.