×
 • Sport
 • Sport

  Gjilani merr fitore të madhe ndaj Prishtinës, bën hap të madh për mbijetesë

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës.

  Pjesa e parë edhe pse solli raste, rrjetat heshtën, për t’ia lënë gjithçka pjesës së dytë.

  Kushtrim Shabani përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes së Prishtinës duke shënuar me kokë nga afërsia për 1-0 në minutën e 57-të.

  Pas katër minutash, Prishtina arriti të barazojë rezultatin, kur Rilind Namani me një gjuajtje të saktë shënoi për 1-1.

  Por Gjilani nuk u dorëzua dhe me një supergol të Qëndrim Ismjalit kaloi në epërsinë prej 2-1.

  Krejt në kohën shtesë, Gjilani shënoi edhe njëherë për rezultatin përfundimtar 3-1.

  Prishtina mbetet e pesta me 40 pikë, ndërsa Gjilani ka 33 pikë dhe mban vendin e shtatë. /Telegrafi/

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Sport24 Maj 2024
  Faqja zyrtare e Ligës së Evropës ka publikuar sot (e premte) formacionin më të mirë të sezonit në këtë garë për sezonin...
  Sport24 Maj 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka shprehur respektin e tij për historinë e Manchester United përpara finales së FA Cup, që do...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Në Sofje të Bullgarisë për tri ditë rresht do të mblidhet Asambleja Parlamentare e NATO-s, ku në agjendën e saj është edhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Safet Gërxhaliu, ish ktyetari i OEK thotë se diaspora është arteria kryesore e të hyrave të Kosovës. Ai thotë për “Front Online”...
  Lajme25 Maj 2024
  Në tre muajt e fundit të vitit 2023, remitencat apo dërgesat nga bashkëatdhetarët kanë shënuar vlerën prej në 1.3 miliardë euro, një...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Lajme25 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar për rrëmbimin që kishte ndodhur në Prishtinë të enjten në mbrëmje. Sipas njoftimit, njëri është 18 vjeç me...
  Lajme25 Maj 2024
  Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që furnizojnë Ukrainën me armë për t’i dhënë fund ndalimit të përdorimit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.