×
 • Sport
 • Sport

  Giroud e vendos: Nëse Franca fiton Evropianin, tërhiqem nga futbolli!

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku me Austrinë, Holandën dhe fituesin e Play-Off që vjen nga Liga A.

  “Gjelat” e drejtuar nga trajneri Didier Deschamps konsiderohet si një nga kombëtaret favorite për t’i shkuar deri në fund turneut.

  Një nga lojtarët kryesorë të Francës, Olivier Giroud bën edhe një “premtim”, nëse kombëtarja e tij fiton Euro 2024, atëherë ai do të tërhiqet nga futbolli.

  “Europiani më mungon, nëse e fitojmë atëherë do të tërhiqem. Edhe pse tërheqja nga futbolli mund të jetë një opsion edhe nëse nuk e fitojmë Europianin. Dua të përfitoj nga çdo minutë që kam në dispozicion. Në të kaluarën i thashë shokëve që do të tërhiqesha nëse do të fitonim Botërorin, por nuk ndodhi kështu. Kam shtatë tituj me kombëtaren, kam ende shumë ambicie”, u shpreh 37-vjeçari.

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Sport29 Shkurt 2024
  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.