×
 • Sport
 • Sport

  Girona dorëzohet përballë Atletico Madrid

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Atletico Madrid ka marrë pikë të plota të shtunën ndaj Girona në kuadër të Javës së tridhjetë në La Liga.

  Ndeshja e zhvilluar në në “Civitas Metropolitano” është mbyllur me rezultat 3-1.

  Ndeshja nisi me një shok të madh për vendasit, pasi Dovbyk ka shënuar për Girona në minutën e katërt. Megjithatë, Atletico Madrid nuk është trembur dhe është rikthyer duke shënuar tri herë.

  Griezmann ishte protagonisti i kësaj fitore, duke shënuar dy herë (në minutat 34′ dhe 50′), ndërsa Correa duke shënuar në një rast tjetër (minuta 45 + 6′).

  Përballë përpjekjeve të Girona për të rikthyer ndeshjen, portieri i Atletico Jan Oblak ka qëndruar i pamposhtur duke arritur të reagojë si duhet sidomos në rastet e krijuara nga Herrera dhe García, shkruan rtklive.

  Pas kësaj ndeshje, Atletico Madrid ka konsoliduar pozitën e katërt në tabelë me gjashtëdhjetë e një pikë, ndërsa Girona mbetet e treta në tabelë me gjashtëdhjetë e pesë pikë. Tabela e La Liga vazhdon të kryesohet nga Real Madrid me shtatëdhjetë e pesë pikë.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e...
  Lajme25 Maj 2024
  Sa herë që bie shi, shumë pjesë të Prishtinës bllokohen nga uji, sidomos disa rrugë ku veturat nuk mund të kalojnë. Situatë...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot në ambientet e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) u mbajt Takim përmbyllës për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave...
  Lajme25 Maj 2024
  Një shofer është lënduar si pasojë e një vetaksidenti në fshatin Smrekonicë të Vushtrrisë. Në një prononcim për media Avni Zahiti zëdhënës...
  Lajme25 Maj 2024
  Gazetari i Frankfurter Allgemeine Zeitugn, Michael Martens, ka publikuar një editorial rreth nismës së Gjermanisë për Rezolutën për Srebrenicën që u miratua...
  Lajme25 Maj 2024
  Mustafë Kadrijaj, thotë për Front Online se e vetmja e hyrë deri më tani janë remitencat por që ato përplasen tek pjesa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.