[wp-story]

Lajme

Gashi thotë se janë mësuar që AAK-ja t’i lë në lloç para zgjedhjeve

Gashi thotë se janë mësuar që AAK-ja t’i lë në lloç para zgjedhjeve
20:47 | 13 Janar 2021

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka komentuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Ekonomisë, Blerim Kuçit.

I pyetur se a po i duket se AAK-ja po i lë në lloç para zgjedhjeve, Gashi tha se “jemi mësu”

“Jemi mësu, besoj që Blerim Kuçi do të jap përgjegjësi para elektoratit dhe para kryeministrit për këtë”, tha Gashi në Kallxo Pernime.

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e tij.

Kuqi ka thënë se vetë ka kërkuar që të lirohet nga detyra për shkak të angazhimeve në fushatën parazgjedhore.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera