×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi: Faton Peci ka qenë prezent me ne në zyre – kasaforta nuk është hapur

  FrontOnline
  17 Dhjetor 2020

  Ish-shefi i AKI-së Driton Gashi ka thënë se ka qenë dëshmitar në rastin e zhvillimeve me sefin e zyrës së Presidencës.

  Gashi shprehet se sefi në zyrën e Presidencës, nuk është hapur dhe për këtë ka qenë dëshmitar edhe Faton Peci, shef i Kabinetit të ushtrues detyrës së Presidentes Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova.

  ”Për secilin zhvillim ka qenë i njoftuar shefi i Kabinetit të saj gjatë gjithë kohës”.

  ”Ideja që është hapur sefi dhe ka pasur keqpërdorim të autorizimeve, është gënjeshtër. Ka qenë shefi i Kabinetit të saj [Faton Peci], gjatë gjithë kohës”.

  ”Për secilin veprim ka qenë e njoftuar shefi i Kabinetit të saj. Por, ta cënosh integritetin e personit me gënjeshtra, kjo më nxiti të reagoj”.

  ”Edhe zotri Peci, që është shefi i Kabinetit të zonjës Osmani ka qenë i pari që është njoftuar, dhe gjatë gjithë kohës ka qenë prezent me mua nga momenti i arritjes së zyrtarit të AKI-së”.

  ”Të tre kemi qenë prezentë dhe jemi marrë me çështjen. Pra, sefi nuk është hapur”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka preferuar më tepër heshtjen kur është pyetur mbi reagimin e presidentes Vjosa Osmani për letrën e kryediplomates Donika...
  Lajme29 Maj 2024
  Ish- anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka komentuar përplasjet mes Presidencës dhe Qeverisë për mos anëtarësimin e Kosovës në KiE. Kryeziu...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.