×
 • Vip
 • Vip

  Flet protagonistja e videos virale “o shac”

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Dashuria mes tyre është më e madhe se gjithçka tjetër.

  Dhe këtë ndjenjë nuk e kanë problem t’ia shprehin njëri-tjetrit në çdo moment dhe në çdo formë.

  Është pikërisht kjo video e cila menjëherë u bë virale në rrjete sociale, dhe që Zoja Kurti Kelmendin nga Mitrovica, e bëri të njohur dhe të shumë komentuar.

  Në fakt, Zoja nuk është krejt e panjohura, pasi në “Facebook” e menaxhon grupin “Zemrat e Zojës”, përmes të cilit ndihmohen familjet që kanë nevojë.

  Zoja, bashkë me burrin e saj, Farukun, dhe 5 fëmijët e tyre jetojnë në Gjermani. Por, çifti ka ardhur në Kosovë tash e një muaj dhe ka folur për T7 rreth videos së famshme, “O shac”, komenteve, reagimeve e diskutimeve brenda familjes dhe me gjerë.

  Zoja thotë se ka dashur gjithmonë që raportin me bashkëshortin dhe dashurinë që ka ndaj tij, ta shfaq publikisht.

  Se Zoja dhe Faruku kanë një raport të hapur dhe pa komplekse mes vete e dëshmuan edhe në këtë intervistë.

  Gjatë kësaj periudhe sa po qarkullon videoja, është komentuar me humor ajo se si mund të duket “Shaci”. E për ta shuar kureshtjen e të gjithëve, Faruku i bën vetës një prezantim interesant.

  Dashuria që ka ndaj Zojës, e ka shtyrë Farukun të bëj një tatuazh në trupin e tij.

  Për t’iu kthyer videos e cila ka ‘bombarduar’ rrjetet sociale, çifti tregoi se nuk kanë munguar as shqetësimet. Për këtë arsye, rasti është paraqitur në polici.

  Faruku është krahu i djathtë i Zojës dhe e përkrah në çdo hap, madje pikërisht ishte ai që e ka shtyrë ta hap “Facebook”-un. Ata kanë një jetë të lumtur e të qetë, derisa para vetës kanë edhe shumë plane të tjera, mes tyre që t’iu ndihmojnë familjeve në nevojë.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Vip14 Prill 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Alma Bektashi ka folur për herë të parë për divorcin nga bashkëshorti Sokol Stafa. Bektashi i dha fund...
  Vip14 Prill 2024
  Dafina Zeqiri së shpejti po na bëhet nuse. Kjo për faktin që i dashuri i saj, Kreshnik Gjergji i propozoi për martesë,...
  Vip14 Prill 2024
  Këngëtarja nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj edhe një herë arriti të kap vëmendjen e publikut, me pozat e saj seksi. Ajo me një...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...
  Lajme15 Prill 2024
  Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Agjencia iraniane e lajmeve Tasnim thotë se aeroportet në kryeqytetin Teheran rifilluan fluturimet të hënën në orën 6 të mëngjesit me kohën...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin...
  Lajme15 Prill 2024
  Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Rel-it, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të Bashkimit Evropian...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot në Prishtinë do të protestohet për vrasjen e gruas në Ferizaj. Kjo protestë është organizuar nga Kolektivi Për Mendim dhe Veprim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.