×
 • Lajme
 • Lajme

  Flet Kujtim Shala i LDK-së para mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm: E votojmë shpërndarjen e Kuvendit, por me këtë kusht

  Arbnor Buzhala
  28 Maj 2024

  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje.

  Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Kujtim Shala, ka folur për FrontOnline pak orë para mbledhjes së këtij këshilli të kësaj partie.

  I pyetur nga FrontOnline, nëse LDK do të ndryshojë qëndrim sa i përket shpërbërjes së Kuvendit, Shala ka thënë se LDK e voton shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, por vetëm pas dorëheqjes së kryeministrit Albin Kurti.

  ‘’Ne e votojmë shpërndarjen e Kuvendit, por vetëm pas dorëheqjes së kryeministrit Albin Kurti’’ thotë Shala për FrontOnline.

  Deputeti Shala, po ashtu ka treguar se mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, sot në ora 18:00 ka të bëjë me çështje organizative të partisë.

  ‘’Mbledhja e Këshillit, ka të bëjë me çështje organizative të partisë dhe në lidhje me mundësinë e organizimi të zgjedhjeve’’ deklaroj Shala për FrontOnline.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika15 Qershor 2024
  Një i dyshuar është arrestuar të premten pasi kishte rrëmbyer një person dhe që për lirimin e tij kërkonte 30,000 euro nga...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti se iniciativa e fundit për të shkuar në zgjedhje, ka qenë lojë...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kuvendi i Komunës sot do të mbajë një seancë solemne. Kjo për rastin e ditës se çlirimit të Gjilanit. Seanca nis ora...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nesër për besimtarët mysliman shënohet festa e Kurban Bajramit. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava sot do t’i drejtohet opinionit publik për një...
  Lifestyle15 Qershor 2024
  Sara Milliken u shpall Miss Alabama në vitin 2024 dhe këtë vit kjo 23-vjeçare do të garojë me përfaqësuese të shteteve të...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Një 33-vjeçar u arrestua pasi theri me thikë një 12-vjeçare në qendrën tregtare Valkea të Finlandës të enjten në mbrëmje. Transmetuesi publik...
  Sport14 Qershor 2024
  Një nga vendimet e VAR-it në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian mes Gjermanisë dhe Skocisë u shfaq në një ekran gjigant në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.