×
 • Sport
 • Sport

  Fitore e vështirë e Prishtinës në Deçan

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Prishtina është dashur ta përmbys rezultatin në pjesën e dytë, për ta fituar ndeshjen në udhëtim ndaj Deçanit. Të hënën në kuadër të javës së nëntë të Superligës, Prishtina fitoi me rezultat 33:30.

  Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 19:16 për vendasit. Në pjesën e parë epërsia e Deçanit shkoi deri në pesë gola (17:12, 19:14). Por Prishtina në pjesën e dytë u përmirësua dhe në minutën e 43-të barazoi rezultatin në 24:24. Sërish Deçani u shkëput në dy gola, ndërsa vetëm në minutën e 54-t, Prishtina kaloi në epërsi, 29:28, përcjell FrontOnline.

  Rezultati u barazua në 29:29 e më pas në 30:30. Por në katër minutat e fundit realizoi vetëm Prishtina që në fund fitoi ndeshjen dramatike me 33:30. Albi Gjuka realizoi golat vendimtarë për Prishtinën.

  Ai ndeshjen e mbylli me 5 gola. Kapiteni Oltion Beshiri realizoi 8 herë, ndërsa 7 gola i kishte Vlerson Zherka.

  Përparim Shala ishte më efikasi te Deçani me 7 gola. 6 i shënoi Drilon Tahirukaj e nga 5 i kishin Dedë Tanushi e Valmir Selmanaj.

  Ndeshja tjetër e javës së nëntë në mes të Rahovecit dhe Llapit u fitua nga skuadra vendase me rezultat 31:24. 13:11 ishte rezultati pas pjesës së parë.

  Besmir Kusari e Egzon Vuçitërna shënuan nga 9 gola për Rahovecin. Mërgim Ademi realizoi 5 gola për llapjanët./FrontOnline/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Sport19 Korrik 2024
  Manchester United ka nënshkruar me mbrojtësin francez, Leny Yoro nga Lille deri në vitin 2029 në një marrëveshje me vlerë 62 milionë...
  Sport19 Korrik 2024
  Kasper Schmeichel ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me kampionët e Premier Ligës skoceze, Celtic. 37-vjeçari i cili përfaqësoi Danimarkën në Euro 2024...
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Të tjera
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tensionet t’iu shpërqendrojnë. Parashikohet një e premte mjaft e...
  Vip19 Korrik 2024
  Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta...
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.