×
 • Sport
 • Sport

  Fitore dramatike e Arsenalit në duelin me shtatë gola ndaj Lutonit

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Arsenali ka fituar 4-3 në sekondat e fundit në udhëtim te Lutoni në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

  Pas 20 minutash lojë, Gunners kaluan në epërsi me golin e Gabriel Martinellit, që u asistua prej Bukayo Sakas.

  Por, pesë minuta më vonë, vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Gabriel Osho, me asistimin e Doughtyt.

  Epërsinë e Arsenalit e rikthejë Gabriel Jesus, që realizoi në minutën e 45-të, ndërsa Ben White ishte asistuesi.

  Pjesa e dytë ishte po aq dramatike, ndërsa Topçinjtë ishin nën stres për më shumë se 45 minuta.

  Në minutën e 49-të, Elijah Adebayo shënoi për 2-2, me asistimin e Doughtyt, duke realizuar më pas edhe golin e përmbysjes së rezultatit.

  Andros Toënsend asistoi më pas te Ross Barkley (57’), që realizoi për 3-2.

  Mirëpo, gëzimi i tyre zgjati vetëm tre minuta, pasi Kai Havertz realizoi për 3-3 me asistimin e Jesus.

  Djelmoshat e Mikel Artetas nuk u dorëzuan dhe e shënuan golin e fitores në sekondat e fundit të takimit, kur Declan Rice (90+7′) realizoi për 4-3

  Arsenali vazhdon të jetë lider me 36 pikë, pesë më shumë se Liverpooli që ka një ndeshje më pak, ndërsa në xhiron e 16-të do të takohet me Aston Villën. /Telegrafi/

   

   

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Sport26 Shkurt 2024
  Familja kosovare e hendbollit të hënën mori një lajm të rëndë. Në moshë të re ka ndërruar jetë ish-hendbollisti i dalluar i...
  Të tjera
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshje me BERZH-in për investime 400 milionë euro në sektorët kryesorë të...
  Kronika26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar vdekjen e këmbësorit që u godit sot nga vetura në rrugën “Agim Ramadani”. Zëdhënësja e Policisë,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.