×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ethan Crumbley dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e 4 nxënësve në një shkollë në Michigan

  FrontOnline
  08 Dhjetor 2023

  Adoleshenti, Ethan Crumbley është dënuar me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht, për vrasjen e katër shokëve të klasës dhe plagosjes së gjashtë të tjerëve dhe një mësuese në shkollën e mesme të Oksfordit në Michigan në vitin 2021.

  Para dënimit, Crumbley, para gjyqtarit tha se është njeri i keq, duke pranuar se ka bërë gjëra të këqija, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

  “Unë jam një person vërtet i keq. Kam bërë gjëra të tmerrshme që askush nuk duhet t’i bëjë kurrë.” Cilado qoftë dënimi i dhënë, unë planifikoj të jem më mirë”, është shprehur ai.

  Dënimi mbylli një seancë dëgjimore emocionale, disa orëshe, e cila filloi me një deklaratë nga nëna e viktimës së të shtënave, Madisyn Baldëin, një nxënëse e shkollës së mesme e cila nuk arri të jetojë në vitin 2021.

  Nicole Beausoleil e përshkroi me qetësi se si kishte parë trupin e pajetë të vajzës së saj mbi një gur të ftohtë, thonjtë e saj blu dhe flokët e mbuluara me gjak.

  “Kjo nuk është vajza ime,” kujtoi të ketë thënë Nicole Beausoleil duke menduar teksa jepte deklaratën e parë në seancën e dënimit të Ethan Crumbley.

  Dënimi ndaj Crumbley erdhi më pak se dy muaj pasi një gjykatës vendosi që adoleshenti meritonte dënimin më të ashpër të mundshëm në Michigan.

  Ndërkaq, dhjetra të mbijetuar të sulmit në shkollën e mesme të Oksfordit dhe anëtarë të familjeve të të vrarëve dhanë deklarata për orë të tëra përpara se gjykatësi të jepte dënimin e Crumbley.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Mungesa e fuqisë punëtore – të tjera apo dhe pa kualifikime – po pengon kryesor ekonomik në Gjermani . Sipas Ministrit Federal...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.