×
 • Sport
 • Sport

  Ermal Krasniqi drejt Sparta Prages, marrëveshja drejt detajeve finale

  FrontOnline
  27 Maj 2024

  Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta Praga.

  Reprezentuesi i Kosovës që është aktualisht pjesë e Rapid Bukureshtit, do të ndryshojë ambient këtë verë.

  Telegrafi mëson se kampioni aktual i Çekisë po ofron dy milionë euro për kartonin e Krasniqit.

  Në anën tjetër, klubi rumun nuk dëshiron të heq dorë aq lehtë nga Krasniqi, ndërsa kërkon një shifër më të lartë.

  Por, dy klubet janë në rrugën e duhur për të arritur një marrëveshje për Ermalin dhe në ditët në vijim pritet edhe të arrihet akordi.

  Anësori 25-vjeçar ka kontratë me klubin rumun deri në vitin 2025, derisa vlera e tij aktuale sipas Transfermarkt shkon deri në 1.5 milion euro.

  Sparta Praga dëshiron që sa më shpejtë ta finalizojë transferimin e Krasniqit, pasi e sheh atë si një përforcim të madh – shkaku që mund të luajë në të dy krahët e sulmit dhe si 10-sh.

  Sezonin 2023/24, Ermali te Rapid Bukureshti e mbylli me gjashtë gola dhe pesë asistime – statistika këto të shkëlqyera, duke ditur se ai kompletoi transferimin në janar të këtij viti. /Telegrafi/

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Dallas Mavericks ka fituar me një rezultat të bujshëm 122-84 ndaj Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të play off-it në...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.