×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Erdogan: Me presidentin egjiptian do të flasim për ofensivën izraelite në Gaza

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan tha se ofensiva e Izraelit në Gaza do të kryesojë axhendën në bisedimet e tij me presidentin egjiptian Abdel Fattah al-Sisi, të mërkurën.

  Ai këtë e tha në një fjalim televiziv pas kryesimit të një takimi të kabinetit sot, raporton Reuters, transmeton Klankosova.tv.

  “Ne do të diskutojmë çështje të ndryshme duke përfshirë ekonominë, tregtinë, turizmin, energjinë dhe mbrojtjen me zotëri Sisin”, shtoi Erdogan.

  Presidenti turk do të udhëtojë në Egjipt të mërkurën, kjo është vizita e tij e parë që kur Ankaraja dhe Kajro përmirësuan marrëdhëniet duke emëruar ambasadorë vitin e kaluar.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Sipas dosjes hetimore, i ndjeri Pëllumb Metaj para se të vritej nga djali i tij, Hysen Metaj, ata ishin konfrontuar. Ky detaj...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka falënderuar presidentit shqiptar, Bajram Begaj për solidaritetin me Ukrainën. “Faleminderit për fjalët tuaja të mira dhe solidaritetin...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Spitalin e Traumës. Policia e Tiranës njofton se një 47-vjeçar...
  Të tjera
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.