×
 • Lajme
 • Lajme

  Ekspertët e sigurisë: Vrasja e Liridona Murselit, e planifikuar

  FrontOnline
  01 Dhjetor 2023

  Fitim Shishani, njohës i sigurisë, lidhur me rastin e vrasjes së Liridona Murselit, tha se është vështirë të thuhet një diçka për shkak të rrezikshmërisë së lartë të këtij rasti, për mënyrën e kryerjes së këtij akti.

  Ai këtë akt e cilësoi si një vrasje e rëndë.

  “Ky rast ka qenë i përgatitur dhe me role të ndara të pjesëmarrësve, prandaj e bën rastin të vështirë”, tha Shishani, në “Lajmet e fundit, në RTK.

  Ai këtë akt të rëndë e ndan në dy pjesë: në njërën anë vrazhdësia e kryerjes së këtij akti, sepse e ndjera ka qenë pjesëtare e familjes; ndërsa në anën tjetër, veprimet e shpejta të Policisë së Kosovës, janë për çdo lëvdatë.

  Ndërsa Arbër Jashari, avokat, i cili pati shprehur dilemat e tij lidhur me këtë vrasje, tha se këto i ka mbështetur në doktrina shkencore juridike, por edhe logjikën.

  “Secila vepër penale i ka karakteristikat e veta dhe kur e kam analizuar situatën në bazë të informatave që na kanë ardhur, i kam shprehur dyshimet e mia se ajo nuk mund të jetë një grabitje dhe që grabitësit i targetojnë pasuritë, veturat, bankat”, tha mes tjerash, avokati Jashari, teksa shtoi se kjo dukej më shumë si vrasje e planifikuar.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Të tjera
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...
  Sport25 Shkurt 2024
  Më 25 mars, kombëtarja e Shqipërisë do ta luajë një ndeshje miqësore kundër Suedisë. Ndeshja do të zhvillohet në ora 19:00 në...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Bjellorusia po mban sot zgjedhje parlamentare dukshëm të kontrolluara dhe nën masa të larta të sigurisë në qendrat e votimit, për të...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, ka njoftuar se brenda 24 orëve janë arrestuar 15 persona. Ai me këtë rast ka...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.