Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  E thotë Agim Veliu: Përfundimisht duhet të definohet me Vetëvendosjen posti i presidentit, Isa Mustafa duhet të jetë presidenti i ri

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka theksuar se nuk duhet kushtëzime në raportet ndërmjet VV-së dhe partisë së tij.

  Ai ka theksuar se duhet të definohet edhe posti i presidentit.

  “Figura e Isa Mustafës është një nga figurat më të rëndësishme për postin e presidentit”, ka thënë Agim Veliu.

  Veliu në një intervistë për Dukagjini ka theksuar se Lutfi Haziri është një nga figurat më kredibile në LDK.

  Veliu ka theksuar se në Gjilan LDK kishte pak rrëshqitje, por sipas tij, Lutfi Haziri prap do ta rikthej fitoren atje

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Komanda e Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli e cila i shërben Aleancës së NATO-s përmes përgatitjes, planifikimit dhe kryerjes së operacioneve...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ditët e fundit kanë sjellur reshje të mëdha të shiut në disa qytete të Kosovës. Në Skenderaj, reshjet kanë qenë dukshëm më...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se situata në Kosovë është e rrezikshme dhe se mund të çojë në gjakderdhje...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovksi, ka thënë këtë të shtune se marrëdhëniet pozitive ndërmjet Kosovës dhe...
  Vip03 Qershor 2023
  Capital T, Majku dhe Ledri, kanë bashkuar forcat e tyre për një bashkëpunim. Ky bashkëpunim tashmë është publikuar. ‘’Yjet Dalin Natën’’, quhet...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.