×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  E shpëtuan zjarrfikësit: Por komenti i papagallit i çuditi të gjithë

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Roli i zjarrfikësve është shumë i rëndësishëm, dhe këta djem të guximshëm rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar njerëz, por edhe kafshë të cilëve ju ndodhë që të futën në telashe çdo ditë, kështu ka ndodhur edhe me një papagall, i cili pasi që u shpëtua, ju tha zjarrfikëseve që të shporrën, dhe kjo natyrisht shkaktoj shumë të qeshura.

  Një papagall i racës ‘Macaw’ e quajtur Jessie u bllokua në një çati në Londër për tre ditë. Disa njerëz kishin frikë se ajo ishte plagosur dhe kjo ishte arsyeja pse ajo nuk zbriti. Megjithatë, ajo nuk ishte shumë e lumtur kur erdhi një ekip shpëtimi për ta shpëtuar atë.

  E për ti ardhur në ndihmë, ishin thirru zjarrfikësit, megjithatë jo të gjithë janë mirënjohës, kjo rezultojë me këtë papagall, i cili pasi që u shpëtua nga zjarrfikëset, iu drejtua ekuipazhit me fjalët ‘shporru’.

  Papagajtë njihen gjerësisht si shpendët më të zgjuar por mjaft të çuditshme./Front Online/

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Programi Botëror i Ushqimit ka ndërprerë dërgesat e ushqimit “për të shpëtuar jetë” në Gazën veriore, duke thënë se autokolonat e ndihmave...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Njëmbëdhjetë janë protestuesit e arrestuar pas përfundimit të së parës protestë kombëtare të opozitës, që u zhvillua me Rithemelimin dhe grupin Bardhi...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Të tjera
  Sport20 Shkurt 2024
  Inter ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Atletico Madridit në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales në...
  Vip20 Shkurt 2024
  Ledjona dhe Meritoni kanë bërë debat të ashpër në prajm, arsyeja ishte ngacmimet e këtij të fundit duke ia përmendur emrin e...
  Sport20 Shkurt 2024
  PSV Eindhoven dhe Borussia Dortmundi kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve....
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti. Sipas tij, masat...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti. Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.