×
 • Lajme
 • Lajme

  “E kam njohur Naim Murselin”, Kusari-Lila flet për rastin tragjik që tronditi Kosovën

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur lidhur me ngjarjen tragjike që tronditin Kosovën, ku mbeti e vrarë Liridona Ademaj.

  Ajo thotë se ka pasur rastin të njoh Naim Murselin, të dyshuarin për vrasjen e bashkëshortes së tij në periudhën kur ajo ishte zgjedhur kryetare e Gjakovës.

  “Unë e kam njohur Naim Murselin shumë shkurt, në periudhën kur jam zgjedhur në krye të Gjakovës, ai është afru me presidentin e AKR-së, zotin Pacolli”, ka thënë ajo në emisionin Context.

  “Parandalimi më shumë se sa veprimi është shumë i rëndësishëm. Me krejt çka po ndodh pastaj, asgjë nuk e kthen Liridonën në jetë. Liridona e shkretë e mori vesh që u tradhtua në fund nga njeriu i saj”, është shprehur tutje Kusari-Lila duke kërkuar që ky rast të trajtohet me seriozitetin maksimal./Front Online

   

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Sikurse në shumë sektorë ku punëtorët po lëshojnë vendin e punës, njëjtë po ndodhë edhe tek zjarrfikësit. Kjo, për shkak të kushteve...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për vizitë në Katar. Ajo atje po merr pjesë në tryezën ekonomike ndërmjet Kosovës...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Zjarrfikësit në Kosovë vazhdojnë të jenë të pakënaqur me kushtet e punës. Edhe viti 2024 për ta ka filluar njëjtë sikurse viti...
  Sport25 Shkurt 2024
  Arsenali ka bërë historinë në Ligën Premier pas fitores së thellë me rezultat 4-1 ndaj Newcastle United në ‘Emirates’. Pasi Liverpooli dhe...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në rrugën “Isa Boletini” në Prishtinë rreth orës 12:00. Policia pas pranimit të informatës ka...
  Vip25 Shkurt 2024
  Pas eliminimit të Albi Nakos dhe Arta Kabashit, shtëpisë së Big Brother Vip iu shtuan 3 banorë të rinj. Banorët më të...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi ka publikuar në rrjetet sociale një video nga aeroporti i NATO-s në Kuçovë, i cili...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.