×
 • Auto
 • Auto

  E çuditshme, i riu dështoi në 59 teste teorike të autoshkollës, më në fund e kaloi

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Një shofer i ri, i cili dështoi në testin teorik 59 herë para se ta kalonte, është vlerësuar për angazhimin e tij “të mahnitshëm”.

  Identiteti i tij mbetet anonim, por ajo që dihet është se ai shpenzoi rreth 1,608 euro dhe rreth 60 orë kohë, në një qendër testimi në Redditch, Angli, shkruajnë mediat britanike, transmeton FrontOnline.

  Çdo test teorik kushton rreth 26 euro, dhe zgjat rreth një orë.

  Camilla Benitz, drejtoresha menaxhuese e autoshkollës, ka lansuar një aplikacion që ndihmon “nxënësit” të përgatiten për test.

  “Nuk ka dyshim se është një test i vështirë, dhe angazhimi për ta kaluar atë është i mahnitshëm”, tha ajo.

  Shifrat e Departamentit të Transportit të këtij vendi tregojnë se shkalla e kalueshmërisë për testet teorike ka rënë nga 65 për qind në vitin 2007-2008, në 44 për qind në vitin 2022-2023.

  Ndryshe, “nxënësit” duhet të kalojnë testin teorik, përpara se të mund të rezervojnë një test praktik të vozitjes./FrontOnline/

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Auto24 Shkurt 2024
  Ka shumë shenja të ndryshme në goma, secila prej tyre ka një funksion specifik, domethënë secila është e rëndësishme në mënyrën e...
  Auto23 Shkurt 2024
  Kompanitë e leasing-ut po kërkojnë lëshime nga prodhuesit e automjeteve elektrike, duke përfshirë marrëveshjet që prodhuesit do të blejnë automjete për të...
  Auto22 Shkurt 2024
  Sipas mediave britanike, Volkswagen po studion propozimet e brendshme të dizajnit, inxhinierisë dhe prodhimit për kthimin e kupës Scirocco, në formën e...
  Të tjera
  Vip24 Shkurt 2024
  Dinamikat e spektaklit të fundit sollën dhe debati ne parë mes Heidit dhe Romeos, një nga tre çiftet e shtëpisë së “Big...
  Vip24 Shkurt 2024
  Artisja e njohur, Rina Balaj në bashkëpunim me rep-artistin, Marin kanë publikuar projektin më të ri muzikor. “Jena dashtë” titullohet kënga e...
  Vip24 Shkurt 2024
  Ish-banorët e Big Brother VIP Kosova, dhe ndër më të komentuarit për zërin e tyre magjik, Adri dhe Ilirana kanë sjellë projektin...
  Bota/Rajoni24 Shkurt 2024
  Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka thënë se Ukrainës duhet t’i bëhet mbështetje e fuqishme në luftën e...
  Bota/Rajoni24 Shkurt 2024
  Ukraina në ditën e dyvjetorit të pushtimit nga Rusia ka nënshkruar marrëveshje të veçanta sigurie me Kanadanë dhe Italinë. Në ceremoninë e...
  Bota/Rajoni24 Shkurt 2024
  Javën e ardhshme ka gjasë të bëhet transferi i parë nga paketa 50 miliardëshe e Bashkimit Evropian si ndihmë për Ukrainën. Presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.