Lajme

Duda Balje: Këto janë kushtet tona për ta votuar Qeverinë Kurti

Duda Balje: Këto janë kushtet tona për ta votuar Qeverinë Kurti
12:19 | 05 Nëntor 2019

 Përfaqësuesja e komunitetit boshnjak në Kosovë, njëherit ish-deputetja Duda Balje, ka treguar kushtet që kanë për ta votuar Qeverinë e re, e cila pritet të udhëhiqet nga lideri i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

Balje ka thënë për portalin “Front Online” se pas certifikimit të rezultateve zgjedhore do ta formojnë grupin 6+ të deputetëve, të cilët me një program të tyre do t’i drejtohen Kurtit.

“Ne jemi duke e formuar  grupin 6+ të deputetëve. Pas kësaj do të shkojmë tek z.Albin me kërkesa konkrete, përkatësisht propozim për Qeverinë e re”,  ka shtuar Balje.

Ajo për “Front Online” madje ka bërë të ditur se ky grup i ri i deputetëve ka kandidatin për ministër në Qeverinë e re, ndonëse nuk ka pranuar të zbuloj më shumë detaje në këtë drejtim.

“Ne  si 6 + kemi një kandidat për ministër”, ka potencuar ajo. /Front Online/

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera