×
 • Lajme
 • Lajme

  Duda Balje: Këto janë kushtet tona për ta votuar Qeverinë Kurti

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

   Përfaqësuesja e komunitetit boshnjak në Kosovë, njëherit ish-deputetja Duda Balje, ka treguar kushtet që kanë për ta votuar Qeverinë e re, e cila pritet të udhëhiqet nga lideri i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

  Balje ka thënë për portalin “Front Online” se pas certifikimit të rezultateve zgjedhore do ta formojnë grupin 6+ të deputetëve, të cilët me një program të tyre do t’i drejtohen Kurtit.

  “Ne jemi duke e formuar  grupin 6+ të deputetëve. Pas kësaj do të shkojmë tek z.Albin me kërkesa konkrete, përkatësisht propozim për Qeverinë e re”,  ka shtuar Balje.

  Ajo për “Front Online” madje ka bërë të ditur se ky grup i ri i deputetëve ka kandidatin për ministër në Qeverinë e re, ndonëse nuk ka pranuar të zbuloj më shumë detaje në këtë drejtim.

  “Ne  si 6 + kemi një kandidat për ministër”, ka potencuar ajo. /Front Online/

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në vazhdimësi është punuar për përballjen me krizën energjetike dhe se masat e ndërmarra...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje që nesër (e mërkure) të protestohet kundër vendimit të Apelit për kthimin në...
  Lifestyle27 Shkurt 2024
  Ngrënia e disa ushqimeve mund të ndikojë në shëndetin e zemrës. Deri më tani, disa studime kanë treguar se një dietë e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, janë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Avni Kastrati, ushtrues detyre i drejtorit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës ka bërë të ditur se janë gati për të filluar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.