Sport

“Drita është e rrezikshme në këto pozita”, thotë trajneri i Feyenoordit

“Drita është e rrezikshme në këto pozita”, thotë trajneri i Feyenoordit
20:51 | 21 Korrik 2021

Trajneri i Feyenoordit, Arne Slot aktualisht po mban një konferencë për gazetarë në prag të takimit me Dritën.

Drita dhe Feyenoordi do të takohen nesër në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të ndeshjes së parë në raundin e dytë të Ligës së Konferencës.

Slot ka deklaruar se i di pikat e forta të Dritës, derisa ka thënë se ata janë të vetëdijshëm se çfarë i pret.

“Ne i kemi parë dy ndeshjet e fundit të Dritës dhe e dimë se çka na pret. Ata janë të rrezikshëm nga pozitat standard dhe nga dy lojtarët e krahut. Edhe mesfusha është gjithashtu e mirë”, deklaroi Slot ndër të tjera.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera